Eesti Vabariigile kingiti 102 tonni mulda

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva raames tegid eestimaalased ühe juubeliaasta kaalukaima kingituse – kompostiti kokku 102 tonni mulda ja kingiti see sümboolselt Eestimaale.

Kevadel kutsus JCI Go Koda eestimaalasi tegema riigi 100. sünnipäevaks ühine kingitus – kompostida üheskoos kokku vähemalt 100 tonni viljakat kompostimulda.

Kingitusega sai liituda veebilehel www.kompostiljon.ee. Registreerumisega anti lubadus koguda kompostikast kompostitavat materjali täis.

Sügiseks olid kompostikastid täis ja arvutuste järgi sai kokku 102 tonni mulda. Mulla kinkimine tähendas valmissaanud kompostmulla kasutamist oma koduaias, et anda Eestimaale tagasi rammu ja jõudu. “See on väga ühtlasi ka väga tähenduslik kingitus. See maa ja see muld on meid aegade algusest toitnud ning on ilus anda omalt poolt sellele maale tagasi, mis me temast võtnud oleme. Nii toetame loomulikku looduslikku ringlust, “ütles üks kampaania eestvedajatest Angela Hollo.

Projekti vedas eest ettevõtlike noorte ühendus JCI Go koda koostöös Teeme Ära sihtasutusega. Projekti toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkond.

Kompostiljon on Teeme Ära algatus, mis innustab inimesi kompostima oma bio- ja aiajäätmetest puhast ja viljakat mulda. Keskmine pere vähendaks kompostides tekkiva prügi hulka kuni poole võrra. Kompostimine on hea mullale ja taimedele ning kompostimuld sobib nii köögiviljade kasvatamiseks kui ka toalilledele. Ka linnatingimustes, sealhulgas korterites, on kompostimine võimalik ja mõistlik tegevus.

Vaata videot, kuidas kingitus sündis!