KUTSE: Teeme Ära alustab kompostimise kampaaniaga

Kas tead, kas munakarp sobib kompostrisse või mitte? Hiljuti valminud Turu-uuringute AS küsitluse kohaselt arvab kolmandik (32%) eestimaalastest, et munakarp ei ole biojääde. Vaid pooled on kindlad, et tegemist on kompostimiskõlbliku biojäätmega.

Teeme Ära Sihtasutus kutsub teid 8. mail kell 12.00 Telliskivi Loomelinnakus (MTÜ Mondo ruumides, Telliskivi 60a, Tallinn) toimuvale kompostimise-alase teadlikkuse kampaania avasündmusele. Tutvustame projekti tegevusi ning esitleme esmakordselt Eesti inimeste kompostimise-alase teadlikkuse uuringu tulemusi.

  • Kui paljud teavad, mis on biojäätmed?
  • Kui palju Eesti inimesi kompostivad või oleks valmis seda tegema?
  • Kas eestimaalased sorteerivad kodudes biojäätmeid?
  • Mida nad kompostimisest arvavad ja teavad?

Projekti raames toimuvad kuues Eesti linnas tasuta kompostimise teemalised koolitused ning avatakse tasuta telefoniliin, kus kompostiljonid annavad inimestele nõu, kuidas ja mida kompostida.

Avasündmuse raames avab kompostiljon Emil Rutiku Telliskivi Loomelinnakus kompostri ja näitab kõigile huvilistele, missugused biojäätmed kompostrisse sobivad ning missugused mitte. Kompostiljonid hakkavad kampaania raames lisaks telefonitsi nõu andmisele soovijatele ka tasuta koduvisiite tegema.

Pakume külalistele suupisteid ja joogipoolist, et kõik saaksid ise proovida, kuidas kompostimine käib. Osalejad saavad selge pildi, kas kompostrisse sobib panna munakarpe või lihatooteid.

Kampaania esitlusüritusel näeb ka värskelt valminud lühikesi meeleolukaid õppevideoid.

Sõna saavad:

Projektijuht Anneli Ohvril räägib projekti eesmärkidest ja tegevustest ning kompostimise kasulikkusest

Kompostiljon Emil Rutiku tutvustab kompostiljoni tööd ning tasuta kompostiljoni teenust

Iivi Riivits-Arkonsuo Turu-uuringute SA-st tutvustab uuringu tulemusi

Palun andke oma osalemisest teada hiljemalt 7. maiks kell 18.00 telefoni (+372 50 41258) või e-maili teel (meelika@letsdoitworld.org).

Projekti eestvedajaks on Teeme Ära Sihtasutus ja seda rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:

Meelika Hirmo
Teeme Ära Sihtasutus
Avalike suhete juht
Tel: +372 50 41 258
E-mail: meelika@letsdoitworld.org